Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Başkanın Mesajı

Üretim, sanayi, istihdam ve ihracat değerleriyle Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti olmayı başaran Bursa, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonunda da en önemli rolü üstlenmektedir.

Uluslararası alandaki güçlü konumunu da her geçen yıl daha da pekiştiren Bursamız, gelecek hedeflerine çalışanlarımızın mesleki bilgileriyle birlikte firmalarımızın sürekli artan ürün ve hizmet kalitesiyle ulaşacaktır.

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu olarak Bursa’da, ekonomik büyüme kadar ekonomik kalkınma da kentimize ve ülkemize değer katan öncelikli projelerimiz arasındadır.

Bu kapsamda nitelikli işgücünü ve iş güvenliğini uluslararası standartlara taşımak amacıyla 2014 yılında hayata geçirdiğimiz Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezimiz (BTSO MESYEB) kısa süre içerisinde sadece kentimiz için değil, ülkemiz için de rol model olmayı başarmıştır.

Çalışanlarımızın becerilerini artıran ve uzmanlıklarını belgelendiren, firmalarımızın küresel ekonomide daha fazla söz sahibi olma hedeflerini destekleyen BTSO MESYEB, hizmetlerini kısa süre içerisinde Türkiye’nin dört bir yanına taşımıştır. 

ve MYK tarafından da yetkilendirilen Merkezi’miz, mesleki yeterlilik belgesinin zorunluluk kazandığı alanların yanı sıra çalışanlarıyla birlikte yeni standartlara hazırlanan sektörlerimiz ve firmalarımız için de önemli fırsatlar barındırmaktadır.  

Çalışanlarına Mesleki Yeterlilik Belgesi aldıran ya da Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip bireyleri istihdam eden firmalarımıza sosyal güvenlik prim desteği de verilmektedir. Firmalarımız, hiçbir belge ve sınav masrafı ödemeden kendi işletmelerinde belgelendirme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Hem çalışanlarımızın niteliğini geliştiren hem de iş sağlığı ve güvenliği konusunda sağlam zeminler oluşturmayı hedeflediğimiz BTSO MESYEB’de, tüm çalışanlarımızı ve işletmelerimizi sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanmaya davet ediyorum.

 
                                                                                                       İbrahim BURKAY
                                                                                                      BTSO Yönetim Kurulu Başkanı