Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Karabük TSO İle MESYEB Arasında Enerji Verimliliği ve Yeşil Dönüşüm İşbirliği

03.Ocak.2024

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren BTSO MESYEB, enerji verimliliği ve yeşil dönüşüm alanında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği protokolü imzaladı.

İşbirliği protokolü Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Protokole, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz ve BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök imza attı. Programda konuşan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, “Bu protokol, iki şehrimizin ekonomik potansiyelini ve enerji sektöründeki işbirliğini ortaya koyuyor. Yapılan protokol ile birlikte yürütülecek enerji verimliliği ve yeşil dönüşüm projeleri, sadece bölgemize değil, ülkemize de katma değer sağlayacaktır." dedi.

 Güçlü İşbirliği

MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, enerji verimliliği ve yeşil dönüşüm başlıklarının iş dünyasının öncelikli gündem maddelerinden birisi olduğunu belirterek, “Bu işbirliği, sektörlerimizin bu alandaki bilgi ve deneyimlerini paylaşarak daha sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı hedefliyor. İki kurumun işbirliği, enerji tasarrufu ve çevresel sürdürülebilirlik konularında öncü projelere imza atacak." diye konuştu.

 “Yeşil Dönüşüm ve Enerji Yönetimi” Semineri

BTSO EVM Yöneticisi Canpolat Çakal, protokolün ardından Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine ‘Sanayide Yeşil Dönüşüm ve Enerji Yönetimi Semineri’ gerçekleştirdi. Canpolat Çakal sunumunda yeşil dönüşüm ve enerji yönetiminin yanı sıra enerji verimliliği, kaynak yönetimi, karbon yönetimi ve dijital dönüşüm konularında detaylı bilgiler aktardı.