Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Mesleki Yeterlilik Sürecinde Örnek Güçbirliği

  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
26.Ağustos.2016

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) mesleki standartları yükseltmek amacıyla 2014 yılında Bursa’ya kazandırdığı Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı.

Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti Bursa’da yaklaşık 2 yıl önce BTSO tarafından kente kazandırılan MESYEB, mesleki yeterliliklerin değerlendirilmesi ve belgelendirilmesi konusunda iş dünyasında nitelikli üretim için yeni işbirliklerine imza atıyor. Türkiye’nin en büyük sınav ve belgelendirme kuruluşu MESYEB ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz ve BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök katıldı.

PROTOKOL MESLEKİ YETERLİLİK SÜRECİNE DEĞER KATACAK

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz, Bursa’da 17 Halk Eğitim Merkezi, 11 tane Mesleki Eğitim Merkezi, 1 tane Olgunlaşma Enstitüsü ve 88 tane Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin bulunduğunu söyledi. Yapılan işbirliğinin mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme süreçlerinin daha hızlı ilerlemesine büyük katkı sağladığını kaydeden Koz, “BTSO MESYEB, akredite olmuş önemli kuruluşlarımızdan birisidir. MESYEB ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün imkânlarımızı birleştirmek suretiyle mesleki eğitimin niteliğini artırmayı hedefliyoruz. Protokol ile MESYEB’in yapacağı mesleki yeterlilik sınavlarında; Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki ve Teknik kurum/okullarında görev yapan atölye ve meslek dersleri öğretmenlerinin sınavlarda görevlendirilmesi, okulların mesleki eğitim uygulama alanlarının kullanılması ve geliştirilmesi konusunda işbirliği yapılacak. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİK

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, Türk Akreditasyon Kurumu’nun (TÜRKAK) TS EN ISO 17024 Personel Belgelendirme Standardı’na göre akredite olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) yetkilendirme denetimlerini başarıyla tamamlayan merkezin 64 meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti sunduğunu kaydetti. Alanında Türkiye’nin en büyüğü olan merkezin iş dünyasına yerel ve küresel ekonomide rekabet gücüne büyük katkı sağladığını belirten Karakök, “Merkezimiz sadece Bursa’ya ve bölgesine değil, Türkiye’nin birçok iline hizmet veren bir yapıya kavuştu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Yönetim Kurulu öncülüğünde kısa sürede önemli bir konuma gelen merkezimiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki bu işbirliği protokolü çalışmalarımıza büyük güç kattı. Bu protokol sayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı eğitmenlerimizin tecrübesinden faydalanacağız” dedi. Konuşmaların ardından Ekrem Koz ve Ramazan Karakök arasında protokol gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Sürecinde Örnek Güçbirliği
Mesleki Yeterlilik Sürecinde Örnek Güçbirliği