Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

BTSO MESYEB ailesi iftarda buluştu

  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
14.Haziran.2017
Mihraplı Restoran'da gerçekleştirilen iftar programına Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) Genel Müdürü Ramazan Karakök ile BTSO MESYEB çalışanları katıldı. İftarda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, MESYEB'in çok sağlam temeller üzerine inşa edilen bir proje olduğunu ve bu sayede kısa sayılabilecek bir sürede önemli başarılar elde ettiğini söyledi.
 

"MESYEB İSTİKRARLI BİR BİÇİMDE GELİŞİYOR"

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener iftar programında yaptığı konuşmada 2014 yılından beri faaliyetlerini sürdüren MESYEB'in başta Bursa ve Marmara Bölgesi olmak üzere Türkiye'nin birçok farklı ilinde sınav ve belgelendirme hizmeti sunduğunu söyledi. Sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün sağlanması konusunda önemli çalışmalara imza atan MESYEB'in kuruluş aşamasından itibaren istikrarlı bir biçimde gelişip güçlendiğini ifade eden Gülener, "Doğru yapılan hiçbir iş sahibine ihanet etmez. BTSO Yönetimi olarak 2014 yılında bu projenin temellerini atarken artan iş kazaları ve meslek sahiplerinin istenilen yetkinlik düzeyinde olmaması en önemli gerekçelerimizdi. Tüm detayları göz önünde bulundurarak başladığımız bu projede bugün gelinen nokta gösteriyor ki çok doğru bir iş yapmışız. Başta Genel Müdürümüz Ramazan Karakök olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

"DOĞRU YOLDAYIZ"

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök ise MESYEB'in üç meslekte belgelendirme yetkisi alarak çalışmalarına başladığını söyledi. Geçen sürede bu sayıyı 64'e yükseltmeyi başardıklarını belirten Karakök, "MESYEB olarak önemli bir noktaya ulaştık. Kapasite olarak şu anda Türkiye'nin en büyük sınav ve belgelendirme kuruluşuyuz. Bunun yanında fiziki imkanlarımız ve ekibimizin niteliğiyle de Türkiye'de lider durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Tüm bunlar doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. İlerisi için de önemli hedeflerimiz var. Ekibimizin gayretleriyle bu başarılara yenilerini ekleyeceğimize inanıyorum." diye konuştu.

 

YIL SONU İÇİN HEDEF 30 BİN BELGE

Ramazan Karakök, şu ana dek 12 bin çalışanı belge sahibi yaptıkları bilgisini verirken yıl sonuna dek bu sayıyı 30 bine çıkarmak istediklerini söyledi. Zorunlu 48 meslekten 39'unda belgelendirme yaptıklarını belirten Karakök, nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ve geliştirilmesine katkı sağlamayı sürdüreceklerini söyledi.

İftar programı, MESYEB çalışanlarının görüş ve önerilerini paylaşmasının ardından sona erdi.
 

BTSO MESYEB ailesi iftarda buluştu
BTSO MESYEB ailesi iftarda buluştu
BTSO MESYEB ailesi iftarda buluştu