Kurumsal Yetki Logolarımız
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nitelikli Üretime Güç Katıyor

  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
  • Bursa BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi
01.Ekim.2016

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan, BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ni (MESYEB) ziyaret etti. MYK Başkanı Ceylan, mesleki yeterlilik belgelendirme sisteminin katma değerli üretime, istihdama ve rekabetçiliğe güç kattığını söyledi. 

Türkiye’nin en büyük kapasiteli mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme merkezi MESYEB, MYK Başkanı Adem Ceylan’ı ağırladı. Adem Ceylan, 5 ayrı sektörde 64 meslekte sınav ve belgelendirme yetkisine sahip MESYEB hakkında Genel Müdür Ramazan Karakök’ten bilgi aldı. Merkezin yeni hizmet binasını ve sınav alanlarını inceleyen Ceylan’a BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran ve MESYEB uzmanları eşlik etti.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİNDE ERTELEME YOK

MYK Başkanı Adem Ceylan, mesleki yeterlilik belgelendirme sisteminin ülke ekonomisinin en önemli gücü olan üretime büyük değer katacağını dile getirdi. Kurum olarak mesleklerin uluslararası standartlarını yükseltmek için mesleki yeterlilik sisteminin güçlendirilmesi yönünde her türlü desteğin verildiğini ifade eden Ceylan, Mesleki yeterlilik sisteminin işsizliğin azalması, istihdamın gelişmesi, verimlilik ve rekabet gücünün artmasına yardımcı olacağını belirtti. Ceylan, mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu hale geldiği 48 meslekte çalışanların gecikmeden mesleki yeterlilik sınavlarına katılarak belgelerini almaları gerektiğini ifade ederek, bu konuda herhangi bir ertelemenin olmadığını da dile getirdi.

“MESYEB, DONANIMLI BİR MERKEZ HALİNE GELDİ”

Adem Ceylan, sınav ve belgelendirme potansiyeli ile dikkat çeken BTSO MESYEB’in mesleki yeterlilik sisteminin ülke genelinde yaygınlaşmasına büyük katkı sağladığını söyledi. Merkezi Bursa’ya ve ülkeye kazandıran Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı kutlayan Ceylan, “BTSO’nun çalışan kesimin sanayiye değer katması konusunda önemli bir adım attığını bir kez daha gösterdi. Sınav merkezindeki yenilikler, teknolojik aletler, sınav merkezinin dizaynı çok güzel hazırlanmış. Özellikle soru bankalarının çok iyi hazırlandığını görmek beni çok memnun etti. MYK olarak MESYEB’in daha etkin ve verimli halde çalışması için her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

“MESLEKLERİN STANDARTLARINI YÜKSELTİYORUZ”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, merkezin iş dünyasının yerel ve küresel ekonomide rekabet gücünün artırılabilmesi için ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi ve geliştirilmesine katkı sağladığını belirterek, “En kısa sürede MESYEB’in yeni merkezini de hizmete açacağız. Odamızın vizyonu ile Bursa’ya kazandırılan merkezimiz, mesleki yeterlilikleri tarafsız bir şekilde değerlendirerek, meslek standartlarının dünyada olduğu gibi ülkemizde de uygulanmasına öncülük ediyor” şeklinde konuştu.

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, merkezin başta Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Balıkesir, Samsun, Elazığ, Antalya, Afyon, Tekirdağ, Uşak ve Eskişehir olmak üzere Bursa dışındaki illere de öncülük ettiğini ifade ederek, “Son olarak İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilk etapta 9 bine yakın personelin sınav ve belgelendirme işlemlerini gerçekleştireceğiz” dedi. Ramazan Karakök, mesleki yeterlilik belgesi konusunda deneyimi yüksek ve alanında uzman sınav yapıcıların gözetiminde, teorik ve uygulama sınavlarını gerçekleştirerek; sistemli, nitelikli, hızlı ve verimli bir mesleki yeterlilik belgelendirme hizmeti sunduklarını da sözlerine ekledi.
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nitelikli Üretime Güç Katıyor
Mesleki Yeterlilik Belgesi Nitelikli Üretime Güç Katıyor